partow
11 فروردین 1402 - 15:57

یوم الله ۱۲ فروردین عید انقلاب اسلامی است

امام جمعه ساری خطاب به براندازان نظام انقلاب اسلامی گفت: نظام انقلاب اسلامی در برابر استکبار می ایستد و لزوم خدمات رسانی بیشتر مدیران و برخورد با اباحه گری و هنجارشکنان باید به مطالبه عمومی و جامع تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری،  حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی در خطبه های نماز جمعه این هفته بر لزوم برخورد مناسب و حفظ حدود الهی و توجه به توسعه و نظارت مدیران بر انجام امور و نبود تبعیض در جامع تاکید کرد و اظهار داشت: از همه کسانی که حرمت دین خداوند را حفظ کردند و با پرهیز از روزه خواری علنی تلاش کردند قدردانی می کنیم .

وی روز 12 فروردین را عید انقلاب اسلامی دانست و با اشاره بر اینکه در این روز ملت ایران اختیار خود را به دست گرفتند افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب ترکیب جمهوریت و اسلامیت را درخشش انقلاب دانسته اند و مردم نیز در قالب رای آری به نظام جمهوری اسلامی در حقیقت در اولین درخشش انقلاب مردمی ایران نقش ارزنده ایفا کردند.

امام جمعه ساری به استقامت مردم در طول انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: خدمات نظام با ایجاد راه و آب و برق و گاز به اقصی نقاط ایران اسلامی رسید، اما از بخشی از دولت ها در گذشته باید گلایه کرد که در تراز جمهوری اسلامی نبودند.

محمدی لائینی تصریح کرد: عده ای از مسئولان به حقوق مردم توجه نکردند و مملکت را به عقب انداختند و اگر بخش کشوری مملکت مانند بخش لشگری رشد می کرد امروز شاهد رشد بیشتر بودیم و با بررسی عظمت دفاعی در حوزه لشگری اقتدار ایران را می بینیم که خواسته مقام معظم رهبری اجرا شد و اگر بخش کشوری توانمند می شد مملکت از نظر اقتصادی و فرصت های شغلی و گردشگری وصنعت و کشاورزی که عقب ماندگی زیادی داریم به سرانجام های بهتری می رسید.

وی با انتقاد از نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی در مازندران ادامه داد: در این راستا اقدامات اثر بخش انجام نشد و تا زمانی که زحمات به ثمر نرسد خدمات لمس نمی شود و بسیاری از دولت ها به بی فرهنگی ها و ناهنجاری ها دامن زدند.

امام جمعه ساری در خصوص بیانیه وزارت کشور در برخورد قانونی با بی حجابی خواستار بها دادن مسئولان به ارزش های دینی و حقوق مردم شد و گفت: در ازای دریافت پست مسئولان نیز باید به وظائف قانونی خود عمل کنند و در صورت بی توجهی به مردم حقوق حاصل از آن کار حرام است.

لایینی با تاکید بر اینکه برپایی تفسیر قرآن در محافل خانگی و احیا آن ضرورت دارد و باید قرآن را به صورت خانه به خانه برپا کنیم گفت: در روز 13 بدر از همگان تقاضا داریم ضمن پرهیز از روزه خواری علنی از گناه پرهیز کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران به برخورد حسنه و گستردگی سفره کرم در سالروز ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام اشاره کرد و افزود: طرح هر محله یک قربانی نیز اجرا می شود و به نیت 10 هزار و 400 شهید مازندران، 10 هزار و 400 قربانی انجام می شود.

وی تصریح کرد: طبیعت گردی سالم را در روز طبیعت باید اجرا کنیم و از آسیب رساندن و ایجاد آلودگی در طبیعت جلوگیری کنیم.

امام جمعه ساری به اعمال برخی هنجارشکنان اقلیتی اشاره کرد و گفت: محاسبه کنیم که در روز طبیعت چه میزان گناه انجام داده ایم و متاسفانه در برخی مراکز زمینه های فساد فراهم می شود و رواج برخی تورهای گردشگری مختلط با رقص و پایکوبی منجر به بساط اباحه گری می شود و مسئولان باید نظارت خود را در این زمینه ها فزایش دهند.

وی همچنین به از سر برداشتن حجاب از سر بانوان اشاره کرد و با تاکید بر اینکه باید هسته های خودجوش غیرتی را شکل دهیم و مطالبات از مسئولان و امر به معروف و نهی از منکر در بعد چارچوب های ارشادی و قانونی صورت بگیرد، اظهار کرد: باید همه چیز مردمی باشد و انتظار داریم مردم نیز جنب و جوشی در برخورد با هنجارشکنان از خود نشان دهند.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام عبدالحمید عبدالاحد سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان با بیان اینکه در 22 بهمن 57 به میدان آمدیم و از مسیر آمده پشیمان نیستیم، اظهار داشت: با وجود مشکلات متعدد در مسیر انقلاب هستیم و افرادی که درد دین دارند با تاسی از ائمه اطهار با دینداری و غیرت در مسیر ایستادگی دارند.

وی افزود: دین به غیرت، همت و استقامت نیاز دارد و امام راحل با عهد و پیمان از ائمه اطهار پرچمدار دین خدا بودند و همه باید ملبس به لباس بصیرت و شجاعت شویم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1119642